Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Грузиски јазик (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: af:Georgiese alfabet)
с (Брзо додавање категорија Грузиски јазик (со користење на HotCat))
[[vo:Lafab Grusiyänik]]
[[zh:格鲁吉亚字母]]
 
[[Категорија:Грузиски јазик]]