Јован Скилица: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: cs:Ioannes Skylitzes
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: hr:Ivan Skilica)
с (Бот Додава: cs:Ioannes Skylitzes)
[[bs:Jovan Skilica]]
[[bg:Йоан Скилица]]
[[cs:Ioannes Skylitzes]]
[[de:Johannes Skylitzes]]
[[en:John Skylitzes]]
58.155

уредувања