Отвори го главното мени

Промени

Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: eu:Adjektibo
[[es:Adjetivo]]
[[eo:Adjektivo]]
[[eu:Adjektibo]]
[[fa:صفت (دستور زبان)]]
[[fr:Adjectif]]
86.434

уредувања