Разлика помеѓу преработките на „Земја“

Додадени 8 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
* [[Планета Земја]] - планета во [[Сончев систем|Сончевиот систем]],
* синоним за [[држава]],
* синоним за [[земјина кора]] или плодна почва,
* [[Земја (песна)]] - песна од [[Никола Вапцаров]].