Разлика помеѓу преработките на „Избори на Филипините“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: листи -> списоци)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{политикиПолитика на Филипините}}
'''[[Филипините]] имаат повеќепартиски систем.'''
 
* [http://www.i-site.ph/Databases/ElectionFiles/FastFacts/ElectionResults/commonwealth.html Election Files]
 
[[Категорија:ПолитикиПолитика на Филипините]]
 
[[en:Elections in the Philippines]]