Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Додадени 28 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: be-x-old:Хангыль
с (Бот Менува: lv:Hangils)
с (Бот Додава: be-x-old:Хангыль)
[[ar:هانغول]]
[[an:Hangul]]
[[bjn:Hangul]]
[[zh-min-nan:Hangeul]]
[[be:Хангыль]]
[[be-x-old:Хангыль]]
[[br:Hangeul]]
[[bg:Хангъл]]
[[bat-smg:Hangul]]
[[zh:諺文]]
[[bjn:Hangul]]
126.849

уредувања