Разлика помеѓу преработките на „Општини во Франција“

с
(Создадена страница со: '''Општината''' (фр. ''commune'') е најситна [[административна поделба|административна един...)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.lescommunes.com/ Целосен список на градови и општини во Франција] {{fr}} {{en}} {{de}} {{es}} {{it}} {{nl}}
 
 
{{Communes of France}}
 
[[Категорија:Населени места во Франција| ]]