Разлика помеѓу преработките на „Мец“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
* [[Податотека:Flag of the Czech Republic.svg|20px|]] [[Храдец Кралове]], Чешка, од 2001
* [[Податотека:Flag of the United States.svg|20px|]] [[Канзас Сити, Мисури]], САД, од 2003
* [[Податотека:Flag of France.svg|20px|]] [[СентСен-Дени (Реинион)|Сен-Дени]], Реунион[[Реинион]], Франција
* [[Податотека:Flag of the United Kingdom.svg|20px|]] [[Глостер]], Велика Британија
* [[Податотека:Flag of Luxembourg.svg|20px|]] [[Луксембург (град)|Луксембург]], [[Луксембург]]