Тулуза: Разлика помеѓу преработките

Додаден 31 бајт ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|lat_long = {{coord|43|36|19|N|1|26|34|E|type:city}}
|region =
|departement = [[Горна Гарона]] (31)
|mayor = [[Пјер Коен]]
|party = [[SocialistСоцијалистичка Partyпартија (FranceФранција)|PSСП]]
|term = since 2008
|area_km2 = 118.3