Разлика помеѓу преработките на „Антички олимписки игри“

нема опис на уредувањето
'''Античките олимписки игри''' започнале во [[776 п.н.е.]] во Грција на [[Олимп]]. Победникот добивал маслинов венец.
 
[[Категорија:Олимписки игри]]
 
[[Категорија:Антички Олимписки игри| ]]
[[Category:Olympics]]
[[Категорија:Железно доба во Грција]]
[[Category:Iron Age Greece|Olympic Games]]
[[Category:Ancient Olympic Games| ]]
[[Category:Ancient sports|Olympic Games]]
[[Category:History of the Olympics]]
[[Category:Panhellenic Games]]
[[Category:Multi-sport events]]
[[Category:Festivals in Ancient Greece|Games ancient olympic]]
 
[[ar:الألعاب الأولمبية القديمة]]