Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
Има еден шампионат кој се брани од страна на [[WWE Divas|WWE жените]]. [[Мишел МекКул]] е прва WWE обединета дива шампион откако ја победи [[Мелина Перез]] на 19 септември 2010 во меч кој ги обедини WWE шенскиот шампионат и WWE дива шампионатот.
 
[[Џон Сена]] и [[Дејвид Отанга]] се [[WWE таг-тим шампионат|WWE таг-тим шампиони]]. Тие се во своето прво владеење откако ги победија [[Дру Мекинтаер]] и [[Коди Роудс]] на 24 октомври.<br>
 
Милион-доларскиот шампионат е неофицијален шампионат во СКФ. Моментален шампион е Голдаст кој ја зема титулата од Тед Дибиаси на RAW.
 
|-
|align=center | [[Милион-доларски шампионат]]
|[[File:Goldust2009.JPG‎jpg‎|75px]]
|align=center | [[Голдаст]]
|align=center | [[Листа на милион-доларски шампиони|1]]
223

уредувања