Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
 
[[Џон Сена]] и [[Дејвид Отанга]] се [[WWE таг-тим шампионат|WWE таг-тим шампиони]]. Тие се во своето прво владеење откако ги победија [[Дру Мекинтаер]] и [[Коди Роудс]] на 24 октомври.
 
Милион-доларскиот шампионат е неофицијален шампионат во СКФ. Моментален шампион е Голдаст кој ја зема титулата од Тед Дибиаси на RAW.
 
==Шампиони==
|align=center | [[Роузмонт]], [[Илиноис]]
|Го победи [[Миз]] на ''Night of Champions''.
|-
|align=center | [[Милион-доларски шампионат]]
|[[File:Goldust2009.JPG‎|75px]]
|align=center | [[Голдаст]]
|align=center | [[Листа на милион-доларски шампиони|1]]
|align=center | 4 октомври, 2010
|align=center |{{age in days|month1=10|day1=4|year1=2010}}
|align=center | [[Вичита, Канзас|Канзас]], [[Канзас]]
|Ја доби титулата откако го нападна [[Тед Дибиаси]] на ''RAW''.
|-
|-style="background: #BBBBFF;"
223

уредувања