Разлика помеѓу преработките на „Денес над Македонија“

с (Бот Менува: uk:Гімн Македонії)
* [http://www.vlada.mk/Assets/himna.mp3 Денес над Македонија (MP3)]
* [http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=8D4E2A2A3F64A5479BE1236EF940FF2E&arc=1 По Републиката, Карев ја изгуби и химната] - статија за историјата на македонската химна и одредени мистериозни настани.
 
 
{{Симболи на Македонија}}
{{Европа по тема|Химна на}}
 
[[Категорија:Национални симболи на Македонија]]