Разлика помеѓу преработките на „Централна банка на Иран“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* [http://iran-daily.com/1386/2860/html/focus.htm Islamic Banking — Iran Daily]out Iran's economy)
 
[[Категорија:Економија на Иран]]
[[Категорија:Политика на Иран]]
[[Категорија:Иран]]
[[Категорија:БанкиЦентрални банки|Иран]]
 
[[en:Central Bank of the Islamic Republic of Iran]]