Разлика помеѓу преработките на „Малабо“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: sco:Malabo; козметички промени
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница, Category -> Категорија)
с (Бот Додава: sco:Malabo; козметички промени)
{{Infobox settlement
|official_name = Малабо<br />Malabo
|nickname =
|motto =
'''Малабо''' е главниот град на африканската држава [[Екваторска Гвинеја]]. Малабо не е најголем град во државата и се наоѓа на северниот брег на островот [[Биоко (остров)|Биоко]].<ref name="Malabo at britannica.com">[http://www.britannica.com/eb/article-9050252/Malabo Malabo at britannica.com]</ref>. Во минатите 10 години, населението на Малабо значително се зголемило и денес има околу 100.000 жители.
 
== Галерија ==
<gallery>
Image:Bioko.png|Остров Биоко
}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[da:Malabo]]
[[de:Malabo]]
[[en:Malabo]]
[[et:Malabo]]
[[el:Μαλάμπο]]
[[en:Malabo]]
[[es:Malabo]]
[[eo:Malabo]]
[[rm:Malabo]]
[[ru:Малабо]]
[[sco:Malabo]]
[[simple:Malabo]]
[[sk:Malabo]]