Омејади: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: eu:Omeiatar Kaliferria
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: la:Caliphatus Omayadarum)
с (Бот Менува: eu:Omeiatar Kaliferria)
[[es:Califato Omeya]]
[[eo:Umajadoj]]
[[eu:Omeiatar kalifaldiaKaliferria]]
[[fa:امویان]]
[[fr:Omeyyades]]
127.228

уредувања