Разлика помеѓу преработките на „Карипско Море“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: su:Laut Karibia)
с
[[Податотека:CaribbeanIslands.png|thumb|right|350px|Карта на Карипското Море]]
 
'''Карипското Море''' се наоѓа на [[Јужна Хемисфераполутопка|Јужната Хемисфераполутопка]]. Опколено е со [[Северна Америка]], [[Средна Америка]], [[Јужна Америка]] и [[Антили|Антилите]].
{{Никулец}}{{commons|Caribbean Sea}}
 
[[Категорија:Карипско Море| ]]
[[Категорија:Мориња во Јужна Америка]]
[[Категорија:Мориња во Средна Америка]]