Разлика помеѓу преработките на „1495“

Додадени 14 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: nah:1495 Мења: hr:1495.
с (Бот Додаје: lt:XV amžiaus 10-as dešimtmetis#1495)
с (Бот Додаје: nah:1495 Мења: hr:1495.)
[[gl:1495]]
[[hi:1495]]
[[hr:1495.]]
[[ht:1495 (almanak jilyen)]]
[[hu:1495]]
[[mr:ई.स. १४९५]]
[[ms:1495]]
[[nah:1495]]
[[nap:1495]]
[[nds:1495]]
14.744

уредувања