Разлика помеѓу преработките на „Улрих Цвингли“

Додадени 197 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Швајцарци]]
[[Категорија:Протестантска реформација]]
[[Категорија:Протестантски теолози]]
[[Категорија:Швајцарски теолози]]
[[Категорија:Швајцарски протестанти]]
 
[[als:Huldrych Zwingli]]