Разлика помеѓу преработките на „А. ден Долард“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Writer)
| image = A_Den_Doolaard.jpg
| caption = А. ден Долард
| birth_date = [[{{роден на|7 |февруари]] [[|1901]]}}
| birth_place = [[Зволе]], [[Холандија]]
| death_date = [[26{{починал на|26|јуни]] [[|1994]]}}
| death_place = [[Хундерло]], [[Холандија]]
| occupation = [[Писател]]