Рејнато Пуно: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: de:Reynato Puno)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:puno_reynato.jpg|thumb|right|200px|Рејнато Пуно]]
'''Рејнато С. Пуно''' (роден [[{{роден на|17 |мај]], [[|1940]]}}) е сегашен [[Врховен судија на Филипините]]. Назначен е на [[8 декември]], [[2006]] од страна на [[претседател на Филипините|Претседателот]] [[Глорија Макапагал-Аројо]], и е 23-тиот шеф на правдата. Пуно и пред оваа функција беше судија во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот Суд]] како асоцијативен судија.
 
 
* [http://www.manilatimes.net/national/2007/dec/30/yehey/top_stories/20071230top3.html manilatimes.net, Профил]
* [http://www.manilatimes.net/national/2007/dec/30/yehey/top_stories/20071230top1.html manilatimes.net, Chief Justice Puno: Times Person of the Year]
 
 
{{Филипини-политичар-никулец}}