Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Додадени 52 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:hose_melo_Philippijnen.jpg|десно|250п|thumb|Хозе Мело]]
'''Хозе A.Р. Мело''' (роден [[{{роден на|30 |мај]], [[|1932]]}}) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
 
 
== Види исто така ==
 
* [http://elibrary.supremecourt.gov.ph/index3.php?justicetype=Associate+Justice&justiceid=a45475a11ec72b843d74959b60fd7bd64564895dca2e0 Supreme Court E-Library: Memorabilia Room]
 
 
{{Филипини-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Филипински политичари]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[en:Jose Melo]]