Јусуп Абдусаломов: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: fa:یوسف عبدالسلامف)
Нема опис на уредувањето
{{MedalSilver | [[Летни олимписки игри - 2008|2008 Пекинг]] | [[Борење на летните олимписки игри - 2008|слободен стил до 84kg]]}}
{{MedalBottom}}
'''Јусуп Абдусаломов''' (роден на [[{{роден на|8 |ноември]] [[|1977]]}}) е [[Таџикистан|таџикистански]] [[борење|борач]] кој на [[Летни олимписки игри - 2008|Летните олимписки игри - 2008]] одржани во [[Пекинг]] го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 84kg.
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Таџикистански борачи]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[de:Jussup Abdussalomow]]