Разлика помеѓу преработките на „Ратко Младиќ“

Додадени 27 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
|име=Ратко Младиќ <br /> ({{lang-sr|Ратко Младић}})
|роден-место=Божановиќи, [[Босна и Херцеговина]]
|роден-дата={{роден на|12.3.|март|1942.}}
|портрет=Evstafiev-ratko-mladic-1993-w.jpg
|занимање=Воен офицер, генерал