Разлика помеѓу преработките на „Џузепе Ди Стефано“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ko:주세페 디 스테파노)
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Џузепе Ди Стефано''' ([[Италијански јазик|италијански]]: ''Giuseppe Di Stefano'') ({{роден [[на|24 |јули]] [[|1921]]}}-{{починал на|3|март|2008}} во [[Катанија]]) бил еден од најпознатите [[италија]]нски [[Опера|оперски]] пејачи со брилијантна кариера, која траела од почетокот на 40-тите до почетокот на 70-тите години на [[20 век]].
 
 
{{Италија-музичар-никулец}}