Предлошка:Архео-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub">
| image = Venus von Willendorf 01.jpg
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent">
| pix = 15
| [[Податотека:Markovi_kuli-vodno.jpg|36px|Тврдина Маркови Кули-Водно]]
| subject =
|''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[археологија]]та е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''
| qualifier = поврзано со [[археологија]]та
|}
[[Категорија:| category = Никулци од областа на археологијата]]<noinclude>
</div></center>
| tempsort =
 
| name = Шаблон:Архео-никулец
|}}
<noinclude>
[[Категорија:Никулци од областа на науката|Археологија]]
</noinclude>
[[Категорија:Никулци од областа на историјата|Археологија]]
 
[[Категорија:Никулци од областа на археологијата]]<noinclude>
[[el:Πρότυπο:Αρχαιολογία-επέκταση]]
[[en:Template:Archaeology-stub]]