Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

нема опис на уредувањето
}}
 
'''''Медиум''''' е американска драмска телевизиска серија за една жена која работи како медиум истражител во канцелариите на [[јавниот обвинител]]. Серијата е базирана на животот на [[Алисон Дубоа]], критикувана контроверзна личност која тврди дека користи [[психички сили]] за да помогне на локалните власти.
 
Серијата е создадена од [[Глен Гордон Керон]], а продуцирана од [[Picturemaker Productions]] и [[Gramment Productions]] во асоцијација со [[CBS Paramount Television]].
1.250

уредувања