6 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: sh:6 (broj)
с (Бот Додава: koi:6 (квать))
с (Бот Додава: sh:6 (broj))
'''6 (шест)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број шта следи после бројот [[5 (број)|5]], а претходник е на бројот [[7 (број)|7]].
{{Никулец}}
 
[[koi:6 (квать)]]
 
[[ang:6 (ȝetæl)]]
[[he:6 (מספר)]]
[[ka:ექვსი]]
[[koi:6 (квать)]]
[[kv:6 (квайт)]]
[[ht:6 (nonm)]]
[[srn:Numro 6]]
[[sr:6 (број)]]
[[sh:6 (broj)]]
[[fi:6 (luku)]]
[[sv:6 (tal)]]
109.264

уредувања