Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: bjn:Hangul; козметички промени
с (Bot: ru:Хангыль is a good article)
с (Бот Додава: bjn:Hangul; козметички промени)
[[Категорија:Корејски јазик]]
[[Категорија:Хангул]]
 
{{Link GA|ru}}
 
[[bat-smg:Hangul]]
[[zh:諺文]]
[[bjn:Hangul]]