Предлошка:Облици на управување: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[[Меритократија]]
*[[Монархија]]
:[[АбсолутистичкаАпсолутистичка монархија]]
:[[Уставна монархија]]
*[[Оклократија]]