Разлика помеѓу преработките на „Џовани Бокачо“

Додадени 44 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: mrj:Боккаччо, Джованни; козметички промени
с
с (Бот Додава: mrj:Боккаччо, Джованни; козметички промени)
[[Категорија:Родени во 1313 година]]
[[Категорија:Починати во 1375 година]]
 
{{Link FA|es}}
 
[[no:Giovanni Boccaccio]]
[[nn:Giovanni Boccaccio]]
[[mrj:Боккаччо, Джованни]]
[[pms:Giovanni Boccaccio]]
[[pl:Giovanni Boccaccio]]