Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додадени 39 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: my:ဂျွန် အဒမ်စ်)
| претходник1 =
| следбеник1 =
| роден_дата = [[30{{роден на|30|октомври]] [[|1735]]}}
| роден_место = [[Квинси, Масачусетс|Квинси]], [[Масачусетс]], [[САД]]
| умрел_дата = 4{{починал на|4|јули, |1826}}
| умрел_место = Јунајтед Првиот Периш Црква, Квинси, Масачусетс
| наставка =