Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Ревизија на избрани статии“

нема опис на уредувањето
|-
| colspan="2" style="background:#CEE0F2; text-align:center; padding:1px; border-bottom:1px #A3B1BF solid;" |{{кратенка|ВП:РИС}}
<h2 style="margin:.5em; margin-top:.1em; border-bottom:0; font-weight:bold;">[[File:FA evaluation.svg|30п]] Ревизија на избрани статии </h2>{{dablink|[[ВП:РИС]] пренасочува овде. Можеби баравте [[Википедија:Кандидати за избрана статија]], кон што пренасочува [[ВП:КИС]]?}}
|-
| style="background:#F5FAFF; padding:1.2em;" valign="top" |