Џоди Фостер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 48 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox actor)
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Алиша „Џоди“ Кристијан Фостер''' ({{lang-en|Alicia „Jodie“ Christian Foster}}) (родена [[{{роден на|19 |ноември]], [[|1962]]}}) е [[САД|американска]] [[глумица]], [[режисер]] и продуцент.
 
== Кариера ==
 
 
== Приватен живот ==
 
 
== Филмографија ==
 
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Американски атеисти]]
[[Категорија:Американски филмски глумци]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[ar:جودي فوستر]]