Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: he:פליסיטי הופמן)
| caption = Фелисити Хафман
| birthname = ''Фелисити Кендал Хафман''
| birthdate = [[{{роден на|9 |декември|9 Декември]] [[1962]]}}
| location = {{flagicon|USA}} Бедфорд, [[Њу Јорк]], [[САД]]
| spouse = [[Вилијам Х. Мејси]] (1997-)
 
[[Категорија:Американски глумци]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[af:Felicity Huffman]]