Разлика помеѓу преработките на „Мерилин Монро“

Додадени 34 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: hy:Մերիլին Մոնրո)
| caption = Монро во промотивна поза од 1953 година.
| birthname = Норма Џин Мортенсон
| birthdate = [[1{{роден на|1|јуни]] [[|1926]]}}
| location = {{flagicon|USA}} [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]]
| deathdate = [[5{{починал на|5|август]] [[|1962]]}}
| deathplace = {{flagicon|USA}} [[Брентвуд]], [[Калифорнија]]
| yearsactive = [[1947]]-[[1962]]