Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Додаден 11 бајт ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с Бот: Промена на шаблон: Infobox actor
Нема опис на уредувањето
Ред 19:
}}
 
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден [[{{роден на|9 |ноември]], [[|1972]]}}) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
 
[[Категорија:Американски глумци]]