Џон Рокфелер: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| портрет = John D. Rockefeller 1885.jpg|200px|John D. Rockefeller in 1885.
| опис = фотографија од 1885 година
| роден-дата = {{birthроден date|1839|7на|8|mf=yјули|1839}}
| роден-место = [[Ричфорд, Њујорк]], [[САД]]
| birth_time = роден во 8:36 наутро
| починал-дата = {{Deathпочинал date and age|1937|5на|23|1839мај|7|81937}}
| починал-место = [[Ормонд Бич, Флорида]], [[САД]]
| занимање = Главен во компанијата [[Стандард Оил]]; инвеститор; филантроп