Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Додадени 34 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: ja:アルフレッド・アドラー)
| опис = ''Алфред Адлер''
| родено-име =
| роден-дата = [[7{{роден на|7|февруари]] [[|1870]]}}
| роден-место = [[Рудолфсхајм]], [[Австрија]]
| починал-дата = [[28{{починал на|28|мај]] [[|1937]]}}
| починал-место = [[Абердин]], [[Шкотска]]
| починал-причина = [[Срцев удар]]