Разлика помеѓу преработките на „Хуан Карлос I“

Додадени 23 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: pt:Juan Carlos da Espanha)
| father = [[Инфант Хуан, гроф на Барселона]]
| mother = [[Принцеза Марија Мерседес Бурбонска]]
| date of birth = {{birthроден date and ageна|19385|1јануари|5|df=y1938}}
| place of birth = [[{{роден во|Рим]]|}}, [[Италија]]
}}