Фердинанд II (Арагон): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: ms:Fernando II dari Aragón)
Нема опис на уредувањето
| father =[[Хуан II Арагонски]]
| mother =[[Хуана Енрикез]]
| date of birth =[[10 март]]{{роден [[на|10|март|1452]]}}
| place of birth =
| date of death =[[23{{починал на|23|јануари]] [[|1516]]}}
| place of death =
| buried =[[Гранада]]