Ричард Кромвел: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 8:
|predecessor = [[Оливер Кромвел]]
|successor = [[Англиски државен совет|Државен совет]]
|birth_date = {{birthроден date|1626|10на|4|df=yоктомври|1626}}
|birth_place = [[Хантингдон]], [[кембриџшир]]
|death_date = {{Deathпочинал date and age|1712|7на|12|1626јули|10|4|df=yes1712}}
|death_place = [[Чеснат]], [[Хертфордшир]]
|nationality = [[Англичани|Англичанец]]