Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Купрен“

Додадени 48 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
|Birth_name = Франсоа Купрен
|Alias = Купрен Великиот
|Born = [[{{роден на|10 |ноември]], [[|1668]]}}<br /><small>[[Податотека:Pavillon royal de France.svg|left|22x20px|Знаме на Кралството Франција]] [[Париз]], [[Кралство Франција|Франција]]</small>
|Origin =
|Died = [[11{{починал на|11|септември]],|1733}} [[1733]]<br /><small>[[Податотека:Pavillon royal de France.svg|left|22x20px|Знаме на Кралството Франција]] [[{{починал во|Париз]]|}}, [[Кралство Франција|Франција]]</small>
|Instrument =
|Genre = [[Барокна музика|Барок]]