Разлика помеѓу преработките на „Млади и неуморни“

Додадени 229 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
Во [[2001]], ''Млади и неуморни'' почна да се снима и симултано емитува во [[висока дефиниција]] (HDTV), и со тоа стана првата сапуница што го направила овој чекор.
 
Пред неколку години, Сител телевизија прикажа две сезони, вкупно 280 епизоди од оваа сапуница. Прикажаните епизоди беа од [[25 мај]] [[1998]] - [[1999]]. Моментално се емитуваат репризи секој работен ден во 15:00.
 
==Сегашни глумци==
1.250

уредувања