Палеобалкански јазици: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Балканските и ерменски јазици''' се подгрупа на [[индоевропски јазици|индоевропските јазици]]. Во оваа група спаѓаат:
==Балкански и Ерменски јазици==
 
* '''Фригијско - Ерменска група'''
† - мртви јазици, вештачки зачувани во црквата или познати на науката по текстови.
 
[[Категорија: Индоeвропски јазици]]
[[CategoryКатегорија:Светски Јазици]]
[[Category:Индоевропски јазици]]
 
[[en:Paleo-Balkan languages]]
6.511

уредување