Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

Додадени 14 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
 
Кај нас, серијата се емитува на [[Сител]]. Втората сезона најверојатно следи на есен.
*Прва сезона (септември 2006 – декември/јануари [[2006]]/[[2007]])
 
==Дејствие==
1.250

уредувања