Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј XI“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: nl:Paus Innocentius XI)
с
predecessor = [[Папа Климент X]]|
successor = [[Папа Александар VIII]]|
birth_date = [[{{роден на|16 |мај]] [[|1611]] }}|
birthplace = [[Комо]], [[Италија]] |
dead = aliveнепознато|
death_date = [[{{починал на|12 |август]] [[|1689]]}}|
deathplace = [[Рим]] |
other = Инокентие (појаснување)