Разлика помеѓу преработките на „Европска страчка“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
== Наводи ==
{[{наводи}}
 
[[Категорија:Видови со најмала загриженост од изумирање на Црвената листа на МСЗП]]