Разлика помеѓу преработките на „Цветан Тодоров“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: zh:茨維坦·托多洛夫)
опис= француски критичар со бугарско потекло |
наставка= |
роден-дата= [[{{роден на|1 |март]], [[|1939]] }}|
роден-место= [[Софија]], [[Бугарија]] |
починал-дата= |
 
[[Категорија:Бугари|Тодоров, Цветан]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[ar:تزفيتان تودوروف]]