Разлика помеѓу преработките на „Франтишек Вацлав Мареш“

нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Франтишек Вацлав Мареш]]''' ([[Бенешов]] кај [[{{роден во|Прага]]|}}, [[{{роден на|12 |декември]] [[|1922]]}} - [[{{починал на|3 |декември]] [[|1994]]}}) бил [[македонистика|македонист]], професор по [[славистика]] на [[Виенски универзитет|Виенскиот универзитет]], кој има извонредни заслуги за афирмацијата на [[македонистика]]та во светот.
 
{{Никулец за биографија}}